بهبود شخصیت فردی


قبل از ایجاد کسب‌وکار خود باید به بهبود شخصیت فردی و بهبود سبک زندگی تان بپردازید. کسب‌وکار به خودی خود به راه نمی‌افتد و کسی که آن را می‌گرداند شما هستید. اگر در شما نقصی وجود داشته باشد آن را به کسب‌وکارتان انتقال خواهید داد. پس با آموزش بهبود فردی زندگی خود را متحول سازید.

در زیر تغییراتی که در بهبود شخصیت فردی به شما کمک می‌کند برای شما آورده شده است به این نکات توجه کنید.

 

طرز تفکر بشر

مثبت اندیشی نقش بسزایی در بهبود شخصیت فردی دارد. اگر طرز فکر شما تغییر کند شرایط نیز عوض می‌‌شود. اگر با مثبت اندیشی به اطرافمان نگاه کنیم  فرصت‌های بیشتری در چند قدمی خود خواهیم دید.

 

خدمت رسانی به دیگران

با کمک کردن به دیگران در واقع به خودمان کمک می‌کنیم زیرا این کمک به خودمان باز می‌گردد. یکی از راه‌های موفقیت، خدمت به دیگران است. پس باید بر روی بهبود شخصیت فردی خود کار کرده و آن را بهبود بخشید. پیشرفت باعث بهبود شخصیت فردی می‌شود. برای رسیدن به موفقیت، باید تغییری در سبک زندگی بدهید و به عادت‌های اشتباه و نادرست خاتمه دهید. پس در نتیجه با تغییر عادات می‌توانید به اهدافتان برسید. سعی کنید که امروزتان از دیروزتان بهتر باشید یعنی پله پله جلو بروید. سعی نکنید یک روزه تمام عاداتتان را تغییر دهید زیرا روز خسته می‌شوید و دیگر ادامه نمی‌دهید.

 

آشنایی با افراد خوب

وقتی تصمیم به ترک عادات نادرست می‌کنید به طور اعجاب‌آوری انسان‌های خوب و مثبت‌ نگر به زندگی شما وارد می‌شوند و زیرا آن‌ها نیز به دنبال انرژی مثبت شما و نیتی که برای بهبود شخصیت‌ فردی دارید می‌گردند و به شما نیاز دارند و بعضی افراد نیز از اطرافتان پراکنده می‌شوند.

 

تلاش مستمر

تداوم تلاش، در بهبود  شخصیت فردی، کلید موفقیت است. موفقیت یک شبه اتفاق نمی‌افتد و کسانی که در زندگی و یا همین بهبود فردی به موفقیت رسیده‌اند تلاش کرده و عرق ریخته‌اند. تلاش مستمر کلید موفقیت هر کاری است.

 

مغز

مغز نرم‌افزاری است که تاریخچه آن به میلیون‌ها سال پیش برمی‌گردد و این نرم افزار تا وقتی که خود بشر دست به کار نشود آپدیت نمی‌شود. یکی از راه‌های آپدیت مغز، بهبود شخصیت فردی می‌باشد. اگر به نواقص و کاستی‌های مغز پی ببریم می‌توانیم آن‌ها را رفع کرده و مغز را قوی کنیم. ذهن، زمانه زیادی را به افکار منفی اختصاص می‌دهد با فهمیدن این موضوع می‌توانید در افکارتان تغیر جهتی را شکل دهید و راه درست فکر کردن را در خود ایجاد کنید. با این کار شادی به زندگی‌تان باز می‌گردد و از فرصت‌ها به نحو درست استفاده می‌کنید. در نتیجه تغییر در نوع فکر کردن و ایجاد افکار مثبت در مغز، یکی از روش‌های بهبود شخصیت فردی می‌باشد.

مطالب بیشتر  5 گام برنامه بهبود فردی

 

اصلاح رفتارهای نادرست

 

زمانی که رفتارهای نادرست را از خود دور می‌کنید فرصت‌های بیشتری به طرف شما می‌آیند در نتیجه موفقیت شما بیشتر خواهد شد.اصلاح رفتارهای غلط یکی از عادت‌های افراد موفق می‌باشد.

 

قدردانی داشته‌ها

افراد دنیا هیچ وقت از خواستن سیر نمی‌شوند و همیشه بیشتر از پیش می‌خواهند. وقتی به جای فکر کردن به نداشته‌ها، قدردان داشته‌هایمان شویم، شیوه‌ی فکر کردنمان تغییر خواهد کرد. با شکرگذاری تحمل رنج‌های دنیا آسان می‌شود و زودتر سپری ‌می‌شود. یا شکرگذاری بیشتر به زیبایی‌های جهان پی میبریم و بیشتر از فرصت‌ها استفاده می‌کنیم. در نتیجه سعی کنید درست به محیط افراد نگاه کنید که واکنش جهان نیز به شما همین‌گونه باشد.

 

نظر دیگران

 

بسیاری از ما نگران احساس دیگران نسبت به خودمان و اینکه در مورد شخصیت‌مان چه می‌گویند هستیم و به همین دلیل برای بهبود شخصیت فردی تلاش می‏‌کنیم. بسیاری از ما برای ارتقا بخشیدن به شخصیتمان تلاش زیادی می‌کنیم. دوست داریم که دیگران، ظاهر و لباس پوشیدنمان را تحسین کنند. شما دوست دارید دیگران را با طرز تفکر و طرز برقراری ارتباطیتان با آن‌ها، تحت تأثیر قرار دهید. بنابراین افرادی که در روابط خود و مهارت‌های ارتباطیشان، اعتماد به ‌نفس لازم را ندارند، برای بهتر شدن در آن و برقراری رابطه اجتماعی با دیگران، تلاش زیادی می‌کنند.

در بهبود شخصیت فردی، جنبه‌های مختلفی از شخصیت انسانی وجود دارد که می‌توانیم روی آن‌ها تمرکز کنیم. گفته می‌شود که یک شخصیت تأثیرگذار و بانفوذ، از مجموعه‌ای از ویژگی‌های ذهنی، فیزیکی، احساسی، معنوی و سلامت عمومی تشکیل می‌شود.

 

خصوصیات ظاهری

خصوصیات ظاهری یکی از جنبه‌های شخصیت ماست. به این دلیل که ظاهر ما می‌تواند تا حد زیادی نشان دهنده شخصیت درونی ما باشد. معمولاً با کمک ظاهر بیرونی است که می‌توانید در ابتدا روی دیگران تأثیر بگذارید. برای بهبود شخصیت فردی، باید مطمئن شوید که ظاهرتان یا طرز لباس پوشیدن، مدل مو و غیره به اندازه کافی جذاب باشد. برای یاد گرفتن چیزهای جدید تردید نکنید. این کار افق دید شما را گسترده‌تر کرده و مهارت‌های کشف نشده‌ای را در شما تقویت می‌کند.

به محیط اطرافتان علاقه‌مند شوید و به همه چیز توجه کنید. لزوماً جذاب بودن، به این معنی نیست که باید لباس‌های خیلی زرق و برق‌دار بپوشید یا موهایتان را تابلو درست کنید که نظر دیگران را جلب کنید. معنای آن این است که باید برحسب موقعیتی که می‌خواهید در آن ظاهر شوید، تمیز، مرتب، خوش‌فرم، و خوش‌لباس باشید. همه افراد به سمت کسانی که مرتب و خوش‌لباس هستند جذب می‌شوند. وقتی می‌خواهید از خانه خارج شوید، مطمئن شوید که موهایتان را به خوبی شانه زده باشید و ناخن‌هایتان مرتب باشد. هر روز دوش بگیرید تا همیشه شاداب به نظر برسید. قبل از بیرون آمدن از در، دوباره به خودتان در آینه نگاه کنید تا چیزی را از قلم نینداخته باشید. برای سالم نگه داشتن بدنتان باید از آن مراقبت کنید. ورزش منظم باعث می‌شود از نظر جسمی فعال بمانید. گستره دانش و اطلاعاتتان را افزایش دهید. برخوردهای روزانه ما با موقعیت‌های مختلف و انواع متفاوت آدم‌ها، عوامل مهمی در شکل‌گیری شخصیت ما هستند.

مطالب بیشتر  ۹ تفاوت میان کارمند و کارآفرین

تا می‌توانید تجربه کسب کنید. از طریق این تجربیات است که می‌فهمیم واقعاً چه کسی هستیم و در برخورد با موقعیت‌های غیر آشنا چطور رفتار می‌کنیم. برای یاد گرفتن چیزهای جدید تردید نکنید. این کار افق دید شما را گسترده‌تر کرده و مهارت‌های کشف نشده‌ای را در شما تقویت می‌کند. به محیط اطرافتان علاقه‌مند شوید و به همه چیز توجه کنید.

 

بهبود شخصیت فردی

 

خواسته‌های خود را به کسانی که دوستشان دارید بگویید و همچنین خواسته‌های آنان را نیز بفهمید. علاقه‌ها، اعتقادات و رفتارهای آنان را بشناسید. در مراسم‌های اجتماعی شرکت کرده و با افراد جدید آشنا شوید. مسافرت را افزایش دهید. مسافرات به افراد تجربه‌های زیادی می‌دهد. به زندگی خود نظم دهید. سعی کنید شخصیت دوست داشتنی داشته باشید. اول از همه باید یاد بگیرید خودتان را دوست داشته باشید. وقتی یک شخصیت عالی داشته باشید افراد زیادی شما را تحسین می‌کنند و شما را دوست دارند. نقاط مثبت و منفی خود را بدانید و سعی کنید نقطه ضعفی از خود نشان ندهید. این نکته را همیشه در ذهن داشته باشید که هیچ وقت برای تغییر کردن دیر نیست.

 

نشانه های وجود شخصیت قوی در افراد

1-خوش‌بینی مخصوص انسان‌هایی با شخصیت قوی است.

2-تحمل ناامیدی کار افرادی با شخصیت قوی است.

3- افراد با شخصیت قوی به داشتن هوش احساسی شهرت دارند.

4-شور و شوق در افرادی با شخصیت قوی موج می‌زند.

5- صاحب شخصیت قوی تعهد و انگیزه دارد.

6-انعطاف پذیری بالا در انسان‌هایی با شخصیت قوی

7- یادگیری و شخصیت قوی

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صفحه اصلیسوالاتتماسارتباط با ما